8 maja br., w Zielonej Górze odbyły się uroczystości związane z Wojewódzkim Dniem Bibliotekarza i Bibliotek. Miejska Biblioteka Publiczna w Szprotawie miała szczególny powód do dumy, gdyż dwie jej pracownice zostały uhonorowane odznaczeniami państwowymi nadanymi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzeja Dudę.
Janina Jurczak została uhonorowana Medalem Złotym, zaś Renata Migas otrzymała Medal Srebrny.
Podczas uroczystości, Pan Burmistrz Mirosław Gąsik oraz Pani Dyrektor MBP Marzena Cioch-Ciućmańska zostali uhonorowani przez Dyrektora Wojewódzkiej i Miejskiej Biblioteki Publicznej, dr Andrzeja Bucka, za ich zasługi w promocji i rozwoju lubuskiej sieci bibliotecznej oraz współpracy na tym polu.
Ponadto, dwie inne pracownice MBP również zostały wyróżnione. Malwina Wieczysta otrzymała Dyplom Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, a Marzena Cioch-Ciućmańska została uhonorowana Dyplomem Marszałka Województwa Lubuskiego. Te wyróżnienia są przyznawane osobom zasłużonym w świecie kultury za ich całokształt dorobku zawodowego lub za wybitne osiągnięcia w danej dziedzinie w danym roku.
Serdecznie gratulujemy wszystkim uhonorowanym i życzymy im dalszych sukcesów zawodowych.