Literacko i muzycznie ... to impreza, która odbyła się 19.01. 2024 roku o godzinie 15:30 pod hasłem Spotkajmy się w świąteczny czas …
Zorganizowana we współpracy przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szprotawie- filia w Siecieborzycach i bibliotekę szkolną oraz Samorząd Uczniowski. Na spotkanie przybyli: dzieci, rodzice i zaproszeni goście. Miało ono na celu przede wszystkim wspólne śpiewanie kolęd i pastorałek - bo to okazja do bycia razem, do nawiązywania i pogłębiania relacji. Wiedzą o tym uczestnicy, którzy zaprezentowali się na spotkaniu, dzięki czemu przebiegło ono w miłej, rozśpiewanej atmosferze.
Spotkanie świąteczne było też okazją do przypomnienia postaci patrona szkoły Adama Mickiewicza, w którego rolę wcielił się p. Bartosz, a także rozdania nagród dla laureatów i wyróżnionych w konkursie na najciekawszy lapbook o życiu naszego wspaniałego wieszcza, zorganizowanym przez biblioteki publiczną i szkolną we współpracy z polonistką szkolną. Przerywnikiem w śpiewaniu kolęd był występ drużyny tanecznej Ogniki #TPD oraz krótki program artystyczny przypominający postać A. Mickiewicza i jego twórczość.
Występujące dzieci zaprezentowały się rewelacyjnie i dostarczyły wielu wrażeń.
W spotkaniu wzięli udział: burmistrz Szprotawy Mirosław Gąsik oraz radni, a jednocześnie sponsorzy nagród i poczęstunku - Janusz Biliński, Halina Sawa, Ireneusz Ganczar (akompaniament), Beata Jakowicka oraz Sylwester Michalak. Nagrody ufundowane zostały również przez Miejską Bibliotekę Publiczną w Szprotawie i sołtys Siecieborzyc Jadwigę Turek.W spotkaniu wzięli również udział zaproszeni goście i przyjaciele szkoły z terenu Siecieborzyc.
Dziękujemy serdecznie za obecność i świetną zabawę.
Dorota Klimejko, Beata Jakowicka
Zofia Wilczyńska- Mazurek